Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İşsizlik Kalp Hastalıklarına Neden Oluyor

Amerika’da 13 bin kişi arasında uygulanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kalp krizlerinde geçen yıl yaşanan çeyrek oranında artışın büyük bir kısmı işsizliğe ve işten çıkarılmaya bağlı olarak yükseliyor.
İşsizlik Kalp Hastalıklarına Neden Oluyor
Araştırmalar 50’li yaşlardaki işsizliğin kalp rahatsızlıklarını tetikleyebileceğini ortaya koyuyor. Amerika’da 13 bin kişi arasında uygulanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kalp krizlerinde geçen yıl yaşanan çeyrek oranında artışın büyük bir kısmı işsizliğe ve işten çıkarılmaya bağlı olarak yükseliyor. Kendi istekleriyle işi bırakan 50 yaş üstü katılımcılarda kalp hastalığı riskinde artış görülmüyor.

Araştırmanın bir diğer sonucuna göre aynı şekilde stresli bir işte çalışıyor olmak da kalp krizi riskini yükseltiyor. 20 yıla yayılarak uygulanan bu kapsamlı araştırmanın sonuçlarına göre, sigara kullanımı fazla kilo, işsizlik ve işten çıkarılma, aynı zamanda stres yüklü bir işte çalışıyor olmak hem kadın hem de erkeklerde kalp krizine neden oluyor. Katılımcıların yüzde 27’lik oranı kalp krizi sorununa işsizlik ve işten çıkarılma sonrası yaşadığını belirtiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017