Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İstanbul'da Çekilen En İyi 10 Yabancı Film

James Bond'un 50. Yıldönümü nedeniyle beyazperdenin en gösterişli ajanı Bond yani Daniel Craig tekrar İstanbul'a geliyor. Ancak daha öncesinde birçok yıldız, dünyanın hayran olduğu şehir, İstanbul'u ziyaret etmişti. İstanbul'da filmler çekmişti. İşte İstanbul'da çekilen en iyi 10 yabacı film.
İstanbul'da Çekilen En İyi 10 Yabancı Film
İstanbul

Yapım Yılı 1957

Bütün sahnelerinin İstanbul’da çekildiği bu filmde ”Kadınlarımı genç, viskimi yaşlı isterim” repliği ile hafızalarda yer eden başarılı oyunca Errol Flynn, gerçek aşkını arayan şüpheli bir elmas soyguncusunu oynar. Çekimler sırasında yakın arkadaşı Nat King Cole ile ortalığı birbirine katan Errol Flynn’ın bu şaheseri izlenmeye değer.

Dünya Yetmez (The World Is Not Enough)

Yapım yılı : 1998

Uluslararası bir teröristin düzenlediği suikastta, Robert King adlı petrol kralı öldürülür. Teröristin amacı Dünya’yı ele geçirmektir. Öldürülen petrol kralının güzel kızı Elactra’yı (Sophie Marceau) bütün tehlikelerden korumak için görevlendirilen James Bond (Pierce Brosnan) Hazar Denizi’ne ve İstanbul’a yolculuk yaparak teröristi durdurmaya çalışır. Bond’u İstanbul Boğazı sularının derinliklerinde nükleer bir denizaltında ölümsüz bir mücadele beklemektedir…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017