Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İstanbul Hareket Halinde Projesi Başladı

IBM Türk, Vodafone Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliği ile yapılan İstanbul Hareket Halinde projesi başladı.
İstanbul Hareket Halinde Projesi Başladı
Dünyanın en büyük anakentlerinden biri olan İstanbul, geliştikçe ve büyüdükçe hız daha da önemli hale geliyor. İnsanlar gün içinde sürekli bir yerden bir yere ulaşmaya çabalıyorlar. Çarpık kentleşme, hızlı nüfus artışı ve bununla paralel olarak bir türlü çözüm bulunamayan trafik sorunu, hayatımızdan uzun bir zaman çalıyor. Toplu ulaşımda sadece trafik değil aynı zamanda sefer azlığı nedeni ile ortaya çıkan araçlardaki kalabalıklarda önemli sorun olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik ulaşımın iyi planlanması o şehirde yaşayanların sorunsuz, zaman kaybetmeden yolculuklarını yapmaların ve kentin de birçok ekonomik yükten kurtulmasını sağlayacak.

IBM Türk, Vodafone Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliği ile yapılan İstanbul Hareket Halinde projesi, şehirdeki ulaşım hareketlerinin toplu taşımaya yön vermesi, ulaşımın daha akıllı olması ve yaşam kalitesinin arttırılması amacı ile yapılıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017