Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İstanbul Olimpiyatlara Ev Sahipliği Yapmaya Aday

İstanbul, 2010 yılında Avrupa başkenti olmasının ardından, bu yıl da Avrupa’nın spor başkenti olarak Türkiye’yi dünya platformunda tanıtmaya devam ediyor.
İstanbul Olimpiyatlara Ev Sahipliği Yapmaya Aday
İstanbul, 2010 yılında Avrupa başkenti olmasının ardından, bu yıl da Avrupa’nın spor başkenti olarak Türkiye’yi dünya platformunda tanıtmaya devam ediyor. İstanbul’un 2012 yılı Avrupa Spor Başkentliği konusunu değerlendiren Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, şunları söyledi: “İstanbul’un, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmasının ardından, bu yıl Avrupa’nın Spor Başkenti olmasını çok anlamlı buluyoruz. İstanbul, sahip olduğu potansiyeli ile zaten birçok alanda Avrupa’nın Spor Başkenti olmasını çok anlamlı buluyoruz. İstanbul, sahip olduğu potansiyeli ile zaten birçok alanda Avrupa’nın başkenti olabilir. Nitekim büyük şehirlerde, sürekli büyük etkinlikler olmalıdır. Yoksa büyük şehirlerin dolma ihtimali tamamen tatil için gelen turistler ile sağlanmaz. İstanbul’un en dolu zamanları, kongre zamanları, spor etkinlikleri finalleri, festivaller ve şenliklerin olduğu zamanlardır. Diğer etkinliklerin yanı sıra, özellikle spor organizasyonları, dünya kamuoyu ve medyanın yoğun dikkatini çekmektedir. Bunlar, gerek tanıtım açısından, gerekse İstanbul’un daha fazla misafir ağırlaması bakımından çok önemli etkinliklerdir. Formula-1’i kaybetmemize rağmen spor başkenti olduk; belki bu pistimizi de başka alternatiflerle değerlendirmemizi gündeme getirecektir. Özetle, bütün bunların gerek tanıtıma, gerekse İstanbul’a gelen turist sayısına büyük katma değeri olacaktır. Bu gibi kültürel ve sporsal etkinlikleri çoğaltmamız gerekiyor. 2023 yılı hedefimizde, 50 milyar dolar döviz girdisini yakalayabilmemiz için kişi başı gelirlerimizi arttırmamız lazımdır. Kişi başı geliri, bin dolara çıkarmam için de, uluslararası kongrelere, sanatsal, kültürel ve spor etkinliklerine daha fazla ev sahipliği yapmalıyız. Avrupa Spor Başkentliğinin ardından, olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya adayız” dedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017