Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İstanbul Shopping Fest Hedefini Yakaladı!

İstanbul'u bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirme hedefiyle yola çıkan İstanbul Shopping Fest projesi ikinci yılında yüzde 35 artan harcama oranı ile hedefini yakaladı.
İstanbul Shopping Fest Hedefini Yakaladı!
THY ve BKM’nin (Bankalararası Kart Merkezi) ana sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Shopping Fest, ikinci yılını tamamlarken yurt içi ve yurt dışında yapılan tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları, festivalin hedefi ve kârlılığı Çırağan Sarayı’nda yapılan basın toplantısıyla değerlendirdi. İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Eş Başkanları Yılmaz Yılmaz ve Hakan Kodal’ın ISF’nin sonuçlarını açıkladıkları sunumla başlayan toplantı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Vekili Ahmet Selamet ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun konuşmasıyla devam etti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından 37 ülkede 40 kültür ve tanıtma müşavirliği ve ateşeliği tarafından tanıtılan İstanbul’un bu eşsiz projesi hakkında konuşma yapan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı; “İSF 5 yıl sonra İstanbul’un kurumsallaşmış bir organizasyonu olacak. Yıllardır hayalimiz olan bu festival için ciddi bir seferberlik yaparak bu işin üstesinden geldik. Turizmde bir amacımız vardı, o da yatırımı teşvik ederek istihdamı artırmak ve turizmi çeşitlendirmekti. Bunu İSF ile başardık. Bütün bu çalışmalarımız kapsamında reklam ve pazarlama faaliyetlerine yönelik olarak 5 milyon Dolar bir harcama yaptık. Bu sene havayolu ile gelen yerli ziyaretçi sayısı yüzde 15 artarak 2.3 milyon, otobüsle gelenlerin sayısı ise yüzde 12 artarak 2 milyon 855 bini buldu. Bunların toplamında görüyoruz ki 5.5 milyon yerli, yabancı da ise yüzde 28 artış ile 939 bin kişi olarak ziyaret gerçekleşti” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017