Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İşverenler Uyum Arıyor!

Aldi Area Management tarafından 2 bin işveren arasında yapılan araştırmaya göre kişisel özellikler artık diplomadan daha önemli. İşverenler adayların kuruma ne kadar uyum sağlayabildiği, sosyal aktiviteleri gibi kriterlere daha fazla önem veriyor.
İşverenler Uyum Arıyor!
Aldi Area Management tarafından 2 bin işveren arasında yapılan araştırmaya göre kişisel özellikler artık diplomadan daha önemli. İşverenler diplomaya on yıl öncesine göre çok daha az dikkat ederken, adayların kuruma ne kadar uyum sağlayabildiği, sosyal aktiviteleri gibi kriterler daha fazla önemseniyor. Diploma ise, zaten hazır ve cepte bir özellik olarak görülüyor.

Katılımcı işverenlerin yüzde 56’sı kendisine doğru bir özel hayat ve iş yaşamı dengesi kurabilecek birçok hobiye sahip adayların öne çıktığını dile getiriyor. Her yirmi işverenden biri seyahat ederek dünyada birçok farklı yer gören adayları tercih ediyor. Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu da, özellikle kadın yöneticilerin kendilerinden daha iyi özelliklere sahip olduğunu düşündükleri adayları işe almıyor olmaları. Kadınlar daha çok iyi konuşma yapabilen adayları seçerken, erkekler iyi görünüme önem veriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017