Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İşyeri Hekimliği Eğitimi

Bilgemed tarafından verilmekte olan "İşyeri Hekimliği Eğitimi"
İşyeri Hekimliği Eğitimi
İşyeri Hekimliği Eğitimi
İşyeri Hekimliği eğitimine, Türkiye'de ki tıp fakültelerinden ya da yurt dışındaki tıp fakültelerinden mezun olup denkliğini almış ve diploması Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış hekimler katılabilir. İşyeri Hekimliği Eğitim programında 90 saat örgün (yüzyüze) eğitim salonlarımızda, 90 saat uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında yapılacaktır.

Uzaktan eğitimlerimiz, eşzamanlı Canlı video ve eşzamansız sesli pps, animasyon, resim, olgu incelemesi, yönlendirme, alıştırma, etkileşimli pratik, film, sunum, metin, web sayfasi, ses, referans, test, simülasyon vb. şeklinde olacaktır.

İsyeri Hekimliği Temel Eğitim Programı:
27 Kasım 2010 Tarih ve 27768 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan "İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri İle Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimleri Hakkında Yönetmelik" Madde 30'da belirtildiği üzere;

    1) Bakanlıkça belirlenecek eğitim programları teorik ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşur. Eğitim süreleri, teorik kısmı 180 saatten, uygulama kısmı 40 saatten ve toplamda 220 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Uygulamalı eğitimler işyeri hekimi bulunan bir işyerinde yapılır.
    2) İşyeri hekimleri belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek bilgi yenileme eğitimine katılmak zorundadırlar. Bu eğitimin süresi 30 saatten az olamaz.

İşyeri Hekimliği Temel Eğitimi Katılım Koşulları:
Kimler Katılabilir?
Tıp Fakültesi mezunu olmak.

Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler
Tıp Fakültesi mezuniyetini gösteren diploma veya çıkış belgesinin aslı ve noter onaylı kopyası,
Nüfus Cüzdanı aslı ve noter onaylı kopyası.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017