Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Jaeger-LeCoultre'den Yeni Mekanik Şaheser

Jaeger-LeCoultre, Grande Reverso Ultra Thin SQ modeliyle yeni bir zaman ölçer şaheserine imza atıyor. Bu özel saat baştan çıkarıcı bir sanat simgesi olarak, koleksiyonerlerin ve mekanik tutkunlarının kanını kaynatıyor.
Jaeger-LeCoultre'den Yeni Mekanik Şaheser
Bir sanat objesini, eşsiz bir başyapıta dönüştürecek teknik ve estetik detaylar ancak çok usta ellerde hayat bulabilir. 1833 yılından bu yana, en son teknolojik buluşlar ile asırlık teknikleri birleştirerek mekanik saat üreten Jaeger-LeCoultre’nin arkasındaki itici güç, her detayı özenle işleyerek, el yapımı saate ruhunu katan saat ustaları ve sanatçılar olmuştur. El becerilerinin en değerlileri arasında yer alan ve sır olarak tutulan eski dekoratif zanaatlar ile oyma, mine ve mücevher işçiliği gibi virtüözlük gerektiren el sanatlarını kullanarak, unutulmaz zaman ölçer şaheserleri yaratmışlardır. Jaeger-LeCoultre’deki ustaların sürekli yeni ifadelerin arayışında olan sınırsız ilhamını yansıtan kreasyonlar tümüyle aynı çatı altında üretilmektedir.

İsviçre’nin en prestijli saat markalarından Jaeger-LeCoultre, Grande Reverso Ultra Thin SQ modeliyle yeni bir zaman ölçer şaheserine imza atıyor. Jaeger-LeCoultre’deki saat ustaları ve sanatçıların hünerli ellerinden çıkan saatin açık ve iskelet kadran tasarımı, komplike mekanizmanın büyüleyici hareketini gözler önüne seriyor. Tamamen elle yapılan ve tüm dekoratif detayları elle işlenen saat, büyük ustalık isteyen oyma işçiliğiyle üretiliyor. Kusursuz dakiklik için hiçbir şeyi şansa bırakmayan tasarıma, minimalist kaideler yol göstermiş. Hayranlık uyandıran çıplak mekanizmanın tasarımında gereksiz tek bir parçaya izin verilmemiş ve sadece mutlak gerekliliklere yer verilmiş.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017