Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Japonya Kendini Yedekliyor

Japonya, geçen yıl yaşadığı tsunami felaketinin ardından önlem alıyor. Japonlar beş farklı kentte, önemli devlet kuruluşları ile merkez bankasının Tokyo ofislerinin kopyasını yapacak.
Japonya Kendini Yedekliyor
Felaket Önleme Konseyi, hükümet ofisleri ve Japonya Bankası gibi önemli kurumların merkezlerini felaket anında başkent Tokyo'dan, Fukuoka, Nagoya, Osaka, Sapporo ve Sendai kentlerinde önceden hazırlanacak yedek ofislere taşımayı planlıyor. Uzmanlar, bu kentlerin seçilmesinin sebebini gelişmiş kentler olmalarına bağlıyor.

Konseyin hükümete sunduğu tasarıda 5 kentteki ofislerin başkentte kullanılan sistemlerle donatılacağı belirtiliyor. Planın tsunami ve depreme rağmen ülkedeki işleyişin geçmişteki gibi devam etmesini sağlayacağı garantisi veriliyor. Ülke yönetimini ve ekonomisini garanti altına alacak planın Tokyo'nun tamamen yıkılması durumunda ülkeyi zor duruma düşmekten kurtaracağı açıkladı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017