Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Javito Kimdir? Javito Röportajı

Barcelona altyapısından yetişen Javito, Orduspor'da kiralık olarak geçirdiği sürede futbol olarak akıllara kazınmasa da 'La Masia' görmüşlüğü hepimizi içten içe ona saygı duymaya itti.
Javito Kimdir? Javito Röportajı
2004/2005 sezonunda Lionel Messi ile birlikte Barcelona A Takımında başlayan Inıesta, Pique gibi oyuncuların takım arkadaşı olan Javito ağırladığımız en sakin konuklardan birisiydi. Onunla birlikte geride bıraktığımız sezonu ve Barcelona’da geçirdiği yılları konuştuk. Ancak her gazeteciye nasip olmayacak şekilde röportajımızı yarılamışken Hasan Kabze de bize katıldı ve soruları Javito’ya o yöneltmeye başladı.

-Barcelona altyapısında yetişmiş bir isimsin. Türkiye’de bu tip oyuncuları pek izleyemedik. Bize La Masia’dan biraz bahsedebilir misin?

Futbolcular için kurulmuş bir sistem. Yetenekli oyuncular seçilir ve futbol açısından geliştirilirler. Fakat bu sırada normal eğitimleri de göz ardı edilmez.

-Şu an Barcelona’da izlediğimiz hangi oyuncularla aynı takımdaydın?

Yaş olarak sadece Andres Inıesta’yla birlikte oynama şansı buldum. Şu an izlediğimiz birçok oyuncu benden küçük yaşta oldukları için alt takımdaydılar.

-İletişimde olduğun isimler var mı?

Lionel Messi birinci takıma çıktığında onunla görüşüyorduk. Şu an kadroda bulunan birçok isimle de kontak halindeyim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017