Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Jerry Stolwijk Kimdir?

Dünyanın en iyi saç ve makyaj tasarımcılarından biriydi. Dört yıl önce kariyerini baştan yaratmaya karar verdi ve fotoğrafçılığa başladı. İlk zamanlar fotoğrafçılık konusunda ona temkinli yaklaşırken şimdi randevu almak için sırada bekliyorlar.
Jerry Stolwijk Kimdir?
1968 Hollanda doğumlu olan Jerry Stolwijk, kariyerine saç ve makyaj tasarımcısı olarak başladı ve dünyanın en büyük yıldızlarıyla çalıştı. 2000’lerin ortasında Türkiye’ye geldi. İlk zamanları yine saç ve makyaj tasarımıyla geçti. Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarının setlerine bulundu. Aradan geçen yıllar onda fotoğrafçı olma isteği uyandırdı.

Jerry Stolwijk fotoğrafçılığa nasıl başladığını şöyle anlatıyor: “Fotoğrafçılığa başlamamı en sevdiğim iki arkadaşım belki de benden çok istemişlerdir. Biri eski asistanım ve şu an saç ve makyajda güzel yol kat eden Osman Nuri Buruk, diğeri ise fotoğraf ekipmanları kiralayan Ali İhsan Haykır’dır. Saç ve makyaj için gittiğim çekimlerde modellere poz vermelerin de yardımcı olmaktan hep tat almışımdır. Fakat tatile bile çıktığımda tek bir kare fotoğraf çekmişliğim yoktu. Bir gün Ali ve Osman’ın ısrarıyla ilk fotoğraf çekimimi yaptım ve dört yıldır hemen hemen her gün fotoğraf çekiyorum.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017