Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadın Ralli Şampiyonu Burcu Burkut Erenkul Röportajı

Otomobil, ralli, zorlu etaplar, mekanik, sanayi... Ortak nokta? Erkek! Bu kez değil. Burcu Burkut Erenkul, ojeli tırnakları, sarı saçları ve eksik etmediği makyajıyla pistlerin yeni kraliçesi...
Kadın Ralli Şampiyonu Burcu Burkut Erenkul Röportajı
Bir kadın olarak otomobil sporlarına olan tutkunuz nasıl başladı?

Küçük yaşlardan beri otomobil sporlarının içindeyim. Yedi yaşımda karting ile başladım. Babamın motor sporlarına ilgisi vardı. Onun o sevgisi bir süre sonra bana geçti. 15 yaşına kadar beni maddi manevi olarak sürekli destekledi. Sonrasında Federasyon’dan aldığım özel izinle otomobil ile yarışmaya başladım. Daha sonra ise babam maddi açıdan desteğini kesmek zorunda kaldı. Çünkü maddi bakımdan bitme noktasına gelmişti. Kendi başıma yola çıktım, arkamda onların bitip tükenmeyen manevi desteğiyle.

Erkek egemen bir sporda pilot olmanın avantajları var mı?

Sponsor bulmak adına bazen erkeklere göre daha şanslı olabiliyoruz. Ama bazen de sporu iyi yapamayacağımız, sıkılacağımız gibi düşünen insanlar da oluyor. Bu da sponsor açısından bizi zora sokuyor. İnsanların ilgisi, çocukların ilgisi, özellikle de basının ilgisi kadın olunca çok daha fazla oluyor ve bu en önemli avantajlarımızdan biri. Bunların yanı sıra pek çok dezavantajımız da var tabi ki. Erkeklerle çok iç içe olduğum için bir süre sonra onlar gibi davranabiliyorum. Zamanımın çoğu sanayide geçiyor ve bazen kuaföre gitmeyi unutacak duruma gelebiliyorum.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017