Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadın Yöneticiler Şirketlerin Büyümesini Sağlıyor

Şirketler artık kadın yönetici sayılarını arttırmakla kalmıyor, onların verimli olabileceği esnek çalışma modelleri de geliştiriyor.
Kadın Yöneticiler Şirketlerin Büyümesini Sağlıyor
Yönetim kurullarındaki kadın yönetici sayısının kara olan etkisi şirketler tarafından daha iyi anlaşıldıkça, yeni çalışma modellerine de daha fazla önem verilmeye başlandı. Çünkü mevcut 9-6 ya da 8-5 çalışma saatlerinin özellikle çocuklu kadın profesyonellere uygun olmadığı bir gerçek. ABD’en büyük şirketlerinde işe giriş pozisyonlarını yüzde 50 oranında paylaşan kadınlar, üst düzey yönetici pozisyonlarında yüzde 28, yönetim kurulunca yüzde 14 ve CEO koltuklarında yüzde 3 paya sahipler.

Bu durumun nedenleri olarak mühendislik dallarındaki kadın varlığının azlığı ileri sürülse de baş faktör olarak çocuk sahibi olmak öne çıkıyor. McKinsey’in araştırmasına göre üst düzey yönetici kadınların yüzde 54’ü çocuk sahibi değilken erkeklerin sadece yüzde 29’u çocuk sahibi değil. Performans araştırmaları kadınların çocuk sahibi olmadan önce yükümlülüklerini yerine getirmek için erkeklerden daha fazla çalıştıklarını ve verimli olduklarını ortaya koyuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017