Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadın Yöneticilerle Çalışan Kurumlar Başarılı Oluyor

Yönetim kadrolarındaki cinsiyet çeşitliliği başarıyı artırıyor. Yapılan araştırmalar kadın yöneticiyle çalışan kurumların daha yüksek performans gösterdiğini doğruluyor.
Kadın Yöneticilerle Çalışan Kurumlar Başarılı Oluyor
The Credit Suisse Research Institute tarafından yapılan araştırmaya göre, yönetim kadrosunda kadın yöneticilerin de bulunduğu firmalar, sadece erkek yöneticilerin görev aldığı firmalara göre daha yüksek performans gösteriyor. Geçtiğimiz altı yıl boyunca dünyanın pek çok farklı bölgesinden 2 bin 400 kişinin performans değerlendirmeleri göz önüne alınarak hazırlanan raporda, yönetim kadrosunda kadın bulunan kurumların, yüzde 26 oranında daha iyi performans gösterdiği ve yüzde 14 oranında daha fazla büyüme kaydettiği iddia ediliyor. Katılımcı firmalar arasında yönetiminde en az bir kadın bulunduran firmaların çalışanları, daha adaletli bir ortamda çalıştıklarına inanıyor.

Araştırmalara göre son 10 yılda ülkemizdeki kadın yönetici sayısında da artış yaşanıyor. 2012 yılına bakıldığında rakamın yüzde 30 oranlarına yaklaşmış olduğu görülüyor. Deloitte Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Pilav, bu rakamın birçok Avrupa ülkesini geride bıraktığını dile getiriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017