Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadının Farkı Var

Yönetim kurulunda daha çok kadın olan şirketler daha iyi sonuçlara imza atıyor... Bunu gören yatırım fonları da artık yönetim kurulundaki kadın sayısına göre yatırım yapıyor.
Kadının Farkı Var
McKinsey iş dünyasındaki liderlerin 9 özelliğini tespit etti. O ne!.. Özelliklerden 7'sini kadınlar daha iyi hayata geçiriyor. Yönetim kurulunda daha çok kadın olan şirketler daha iyi sonuçlara imza atıyor... Bunu gören yatırım fonları da artık yönetim kurulundaki kadın sayısına göre yatırım yapıyor. İş dünyasına duyurulur.

İMKB şirketlerini kadın yönetici oranı açısından analiz ettik. Krit oran yüzde 30'un üzerinde kadın yöneticiye sahip olan şirket sayısı yalnızca 18 çıktı. Uzmanlara, kadın yöneticilerin farkını, modern yönetim anlayışında kadınların öne çıkan yanlarını sorduk.

Haberin tamamını hemen okumak için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017