Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadınlar Nasıl Para Harcar?

Her ne kadar “kadınların ortak ruhi şekillenmesi ve sosyal renkleri”, ülkelere göre farklılıklar gösterse de, para ve harcama konusunda nerede yaşarlarsa yaşasınlar her kadının benzer tecrübelerinden geçtiğini ve benzer tercihler sergilediğini görmek adına hayli ilginç.
Kadınlar Nasıl Para Harcar?
Türkiye’de kadın olmak, uzun zamandır ayrıcalıklı bir hal almaya başladı. Önemleri de giderek artıyor. Önümüzdeki seçimlerde iki segmenti ikna edebilen parti, ipi göğüsleyecek: Kadınlar ve gençler…

Kurum tarafından çalışan değerli meslektaşımız Ebru Tuygun, kendisinin de içinde yer aldığı, kadınlar üzerine yapılmış küresel bir çalışmayı mail ortamda göndermiş. Esas olarak dünyada çalışma hayatında yer alan başarılı kadınların para harcama alışkanlıklarını ve para ile olan ilişkilerini analiz eden bir çalışma bu. Çeşitli ülkelerden 50 kadın ile yapılan derinlemesine söyleşilerde, veriler anlamı bir şekilde bir araya getirilmiş.

Her ne kadar “kadınların ortak ruhi şekillenmesi ve sosyal renkleri”, ülkelere göre farklılıklar gösterse de, para ve harcama konusunda nerede yaşarlarsa yaşasınlar her kadının benzer tecrübelerinden geçtiğini ve benzer tercihler sergilediğini görmek adına hayli ilginç. Araştırmadan kadınların çalışma hayatlarına ve parayla ilişkilerine bakışları adına küçük fakat önemli dersler, mesajlar çıkarmak mümkün.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017