Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadınlarda Bekarlık Bir Tercih Mi Yoksa Bir Kaçış Mı?

Eğitim, iş hayatı derken zaman uçup gidiyor. Şehirli kadın bir de bakıyor ki, yaş 30'lara gelmiş. Peki bu normal mi, bekarlık bir tercih mi yoksa kaçış mı? Araştırdık...
Kadınlarda Bekarlık Bir Tercih Mi Yoksa Bir Kaçış Mı?
Şehirli kadın artık evliliği 30 yaş ve sonrasında erteliyor. Etrafınıza şöyle bir bakın; eminiz sizin de çevrenizde 30’lu yaşlarında ve bekar kadınların sayısı hiç de az değildir. Bunun başlıca sebepleri arasında elbette modern yaşamın zorlu koşulları ön planda. İçinde bulunduğumuz yüzyılda şehirli kadın evlenip yuva kurmadan önce dört dörtlük bir eğitim almak ve kariyer sahibi olmak istiyor. Geçmişte bir üniversite mezunu olmak iş hayatı için yeterli özellik iken, günümüzün rekabetçi koşulları çoğu zaman kadını üniversite eğitimine yüksek lisansı, en az bir yabancı dili eklemeyi gerekli hale getiriyor. Derken kadın bir bakıyor ki, yıllar geçmiş ve 30’lu yaşlarına merdiven dayamış.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, her ne kadar şehirli kadının günümüzde evlilik yaşı 30’lara yakışmış olsa da, anne olmayı planlayanlar için 35 yaş önemli bir sınır. Çünkü araştırmaya göre kadınların çoğu anne olma şansının giderek azaldığını tam da 35’lerine geldiğinde fark ediyor. İş yaşamında rekabetçi ortamında koşturup dururken, yaşıtlarının bir bir evlenmeye başladığını görüp, ‘bende bir gariplik mi var?’ diye sormaya başlıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017