Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadınlarda En Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir?

Biyolojik ve hormonal nedenlerden dolayı kadınlar bazı hastalıklara, erkeklere oranla daha sık yakalanıyor. Kadın olarak, yaşamımız boyunca önümüze çıkacak hastalıkların ve sağlık problemlerinin neler olduğunu bilirsek, bunlara karşı gerekli önlemleri de zamanında alabiliriz.
Kadınlarda En Sık Görülen Hastalıklar Nelerdir?
Kadınlar, biyolojik ve hormonal nedenlerden dolayı bazı hastalıklara, erkeklere oranla daha sık yakalanıyor. Uzmanlar kadınlarda yaş dağılımına göre sık görülen önemli hastalıkları, şöyle sıralıyor;

12-21 yaş genç kızlık dönemi: Yeme bozuklukları (anoreksiya ve bulimia), kansızlık (anemi), depresyon, ağrılı adet, idrar yolu enfeksiyonları, hassas bağırsak sendromu.

25-50 yaş doğurganlık ve olgunluk çağı: Jinekolojik problemler, meme hastalıkları, tiroid hastalıkları, bel ağrıları, migren, hassas bağırsak sendromu, multipl skleroz(MS).

50 yaş üst menopoz ve yaşlılık: Osteoporoz, kalp hastalıkları.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017