Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadınların Erkeklerden Daha İyi Olduğu Konular

Araştırmalar kanıtlıyor ki kadınlar bazı konularda erkeklerden daha becerikli ve pratik. Çünkü bu onların hormonlarında var. İşte bunlardan sadece birkaçı…
Kadınların Erkeklerden Daha İyi Olduğu Konular
Bağışıklık: Kadınların sisteminde bulunan östrojen hormonları sayesinde enfeksiyonlara karşı erkeklere oranla daha güçlü savaşmakta. Bakteri ve virüslere karşı gizli bir enzim salgılayan östrojeninin kadınları hastalıkta daha güçlü kılarken, erkekler mızmızlıklarına devam ediyor.

Beslenme: Kadınlar formlarını bozmamak uğruna erkeklere oranla daha sağlıklı ve düzenli bir yeme alışkanlığına sahip. Yiyecekleri seçerken çok dikkatli davranan bayanlar, erkeklerin fastfood’u tercih etmeleri ile yine onlardan daha sağlıklı ve üstün duruma düşüyorlar.

Kazadan Kurtulma: Birçok alanda olduğu gibi araba kullanırken de tedbirli davranan ve dikkatlerini toplayan bayanlar, araba kazalarındaki ölüm sebebiyet verme oranı erkeklere oranla çok düşük.

Uzun yaşam: Tüm dünya nüfusunda 100 yaşını geçmiş insanların yüzde 85’inin kadın olması, kadınların erkeklerden 5-10 yıl daha fazla yaşadığının ispatı.

Yönetim: Uzmanlara göre erkeklere oranla kadınların daha iyi patron olduğu günümüzde, kadınların daha iyi bir danışman, sorun çözücü, dinleyici olması bu durumda avantaj ve birçok işi beraber yapabiliyor olmaları da kadınların gücüne güç katıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017