Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadir Has Üniversitesi Neden Tercih Edilmeli?

Kadir Has Üniversitesi, 1997’de dört öğrenciyle başladığı yolculuğuna bugün 5 binden fazla öğrenci ve bir o kadar mezunla devam ediyor.
Kadir Has Üniversitesi Neden Tercih Edilmeli?
Kadir Has Üniversitesi’nin çıtası yüksek. Evrensel nitelikte bir akademik kurum olmayı ve çağın gerekliliklerini yakalamış tam donanımlı mezunlar vermeyi hedefleyen üniversite, uluslararası kaliteyi baz alıyor.

Kuruluşundan bu yana geçen 15 yılda yenilikçi bir eğitim modeli uygulayan üniversite, aynı zamanda sürekli bir değişim ve dönüşüm içinde. Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın, yeniden yapılanma sürecini, “Son iki yılda üniversite öğretim üyelerinin uluslararası yayınlarında bir buçuk kat artış yaşandı. Üniversitenin verdiği araştırma teşviklerinde de yüzde 100 ilerleme sağlandı. Öğretim üyelerimizin projeleri için yurtiçi ve yurtdışından aldıkları desteklerin son iki yılda yüzde 450 artmış olması, Kadir Has Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olma yolunda bir başarısı olarak göstergesi” sözleriyle özetliyor.

Kar amaçlı çalışmayan Kadir Has Üniversitesi, gerçek bir vakıf üniversitesi. Temel hedefi; iyi eğitimli donanımlı mezunlar vermek. Kadir Has Vakfı’nın desteğiyle, belli sayıda öğrenciyle daha donanımlı hale gelmeyi ve üniversite giriş sınavlarında daha üst sıralardaki öğrencileri bünyesine katmayı hedefliyor. Bu nedenlerle, Kadir Has Üniversitesi’nin burs olanakları diğer vakıf üniversitelerinden farklı…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017