Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kadir Topbaş Röportajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'daki kültür, turizm, sanat, spor ve moda üzerine gerçekleştirdikleri faaliyetleri GM dergisi ile paylaştı.
Kadir Topbaş Röportajı
İstanbul da 2004’ten beri hizmet veriyorsunuz. İstanbul’u nasıl yönetiyorsunuz? Size gerçekten bir İstanbul aşığı diyebilir miyiz?

İstanbul gibi bir kenti başarı ile yönetmek için bu kente sevdalı olmak lazım. Ben de bu kente sevdalıyım. Zaten yaklaşık 40 yıldır siyasetin içindeyim. Daha önce pek çok görevin yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanlığı yaptım. Bu önemli deneyim sayesinde İstanbul’u yönetmenin nasıl bir görev olduğunun farkındaydım. Ama her zaman söylüyorum, benim “hayatım İstanbul.” Zaten İstanbul, hizmetlerin en güzeline layık. İstanbul’u 21. yüzyılı etkileyen bir şehir yapmak için gecemizi gündüzümüze katıp büyük bir yoğunluk içinde çalışıyoruz. Bana nasılsınız diye sorduklarında, “İstanbul gibiyim”, diyorum. Her zaman hareketli, her zaman hizmet etmeye hazırım, anlamında bir mana yüklüdür bu ifade.

Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, her an bu şehrin hizmetinde olan kişidir. Bunun için başkan, o şehirle özdeşleşmelidir. Aynen onun gibi olmalıdır. Bir başka anlam daha vardır bu ifadede; şehrimize, İstanbul’a sahip çıkmak. İstanbul’a gerçek anlamda sevdalıyım. Dününü ve bugünü bildiğim, onun için sevinip, onun için kaygılandığım bir şehir.

Bu sevdam her geçen gün daha da büyüyor. İstanbul’a sevdalı biri olarak daha büyük bir aşk ve şevkle görevimi yerine getiriyorum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017