Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kaka Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaka evet kaka… Kabul ediyoruz ki keyifli bir iş değil. Ama birinin size bebeğiniz bezinde olup bitenleri anlatması gerekiyor. Bir bebeğin dışkısının ne anlattığını anlamak için rengi, kokusu ve yapısı hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Gelin beraber hepsini öğrenelim.
Kaka Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kaka Kıvamı

Bebeklerin ve biraz daha büyük çocukların dışkıları gayet yoğun kıvamlı olabilir. Anne sütüyle beslenen bebeklerin dışkıları genellikle hardal renginde sarı olur. İçinde tanecikler varmış gibi ya da kesilmiş süt gibi topak topak görünebilir. Formül mamayla beslenen bebeklerinki ise çırpılmış pudinge benzeyebilir.

Kaka Rengi

Dışkı, ayrıştırılıp parçalanmış yiyecekler, bakteriler, bağırsaklardan dökülen hücreler ve safradan oluşur. Safra karaciğerden salgılanan ve sindirim için gerekli bir salgıdır. Bağırsaklara dökülür ve büyük ölçüde dışkının rengini belirler. Doğdukları zaman bebeklerin bağırsakları sterildir ancak birkaç hafta içinde bağırsakları da dışkıları da çok çeşitli yararlı bakterilerle dolar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017