Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Yunanca’da “dikenli bitki” anlamına gelen “kaktos” kelimesinden gelen kaktüs, ofislerde masalarımızda, evde mutfaklarda veya salonlarda kullanılıyor. Peki bu dikenlerden oluşan kaktüs bitkisinin bakımı nasıl yapılır?
Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?
Kaktüs adı Yunanca’da “dikenli bitki” anlamına gelen “kaktos” kelimesinden gelmektedir. Yaprakları hemen hemen kaybolmuş, diken halini almış bir bitki diyebiliriz. Gövdesi genelde dilimli, köşeli ve kıvrımlıdır. Tüm bu farklılıkları nedeniyle balkonlar ya da iç mekanlar için güzel bir tercihdir. “Areol” adı verilen kadife tüylü diken dipleri en belirgin özelliğidir. Çiçekleri güneşi yansıtmak için saten gibi parlak, kısa ömürlü, maviden başka her renkte olabilir.

Kaktüsler büyüme ve çiçeklenme dönemlerinde sıcağı çok severler. Kışın birçok kaktüs türü ortalama 8 derece sıcaklığa gereksinim gösterir. Ancak, kaktüslerin iyi bir şekilde çiçeklenebilmeleri kışın su verilmeden aydınlık ve serin bir yerde tutulmaları ile sağlanır. Kuru havayı, aydınlık ve güneşli yerleri severler. Eğer iç mekanda kullanacaksanız, güneşe bakan pencere önleri en uygun yerlerdir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017