Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kale Çizgisi Teknolojisi Futbolcular İçin Tehlikeli Mi?

Uzun süredir futbol dünyasının gündeminde olan FİFA'nın onayıyla birlikte artık futbol hayatımıza giren futbolda devrim niteliğindeki uygulama çizgi teknolojisi, oyunculara büyük zararlar verebilir mi?
Kale Çizgisi Teknolojisi Futbolcular İçin Tehlikeli Mi?
Uzun yıllardır tartışılan bir durum olan kale çizgisi teknolojisini FİFA’nın kabul etmesinden sonra oyunun doğallığına etkisinden sonra yeni tartışmalara da konu olmaya başladı. Şimdi de uygulamanın futbolcularının sağlığını etkileme tehlikesi olduğu konuşuluyor.

Yaptıkları araştırmalarla birlikte gazetelerimizin sağlık sayfalarına girmeye başaran uluslar arası bilim adamları şimdi de gözlerini çizgi teknolojisine diktiler, Çünkü yapılan araştırmalara göre FİFA tarafından uygun görülen çizgi teknolojisi, ana kumandaya gönderdiği sinyaller vasıtasıyla kale çevresinde manyetik bir alan oluşturuyor. Oluşan bu manyetik alan, maçın son dakikalarına doğru nabzı yükselen oyuncular için “çarpılma” tehlikesi taşıyormuş. Ne diyelim Gattuso’nun zaten bu tip elektirik çarpılmalarına pek de ihtiyacı yok.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017