Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kanser Tedavisinde Yoga, Müzik ve Resim Desteği

Kanser tedavisinin bilgi ve teknolojinin yanı sıra sevgi işi olduğu yaklaşımından yola çıkan Medstar Antalya Hastanesi’nde, kanser hastalarının tedavi sırasında ve sonrasında yoga, müzik ve resim etkinliklerine katılarak umutsuzluktan kurtulmaları ve daha kolay iyileşmeleri amaçlanıyor.
Kanser Tedavisinde Yoga, Müzik ve Resim Desteği
Memorial Sağlık Grubu, SGK anlaşmalı hastaneler zincirinin ilk halkası olan Medstar’ın açılışını Antalya’da bir basın toplantısı ile duyurdu. Antalya’nın 17 yıllık sağlık kuruluşu An-Deva’nın çoğunluk hisselerini alarak Medstar markasını yaratan grup, bu çatı altında Antalya’da Türkiye’nin onkoloji üssnü kurmayı amaçlıyor.

Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, toplantıda yaptığı konuşmada Medstar markasının tüm Türkiye’de SGK’lı hastalara hizmet vereceğini belirterek, Anadolu’nun büyük şehirleri başta olmak üzere her yıl üç Medstar Hastanesi’ni hizmete açmayı planladıklarını söyledi. Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi’nin Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ise kanser tedavisinde yeni bir bakış ortaya koymayı amaçladıklarını belirterek, artık iyi bir ekip ve en yeni teknolojinin yeterli olmadığını, kanser hastalarının hayatın içinde olmalarının sağlanmasının da çok önemli olduğunu vurguladı.

Bugüne kadar birçok merkezde kanser ünitelerinin hep zemin katlarda konumlandırılarak hastaların bu loş ortamlarda tedavi aldığını belirten Prof. Dr. Özdoğan, “Bu şartlarda hastaların geleceğe dair umut taşıması mümkün olmuyor. Onların ruhlarına hitap edecek özel yaklaşımlara ihtiyaç var. Bu gerçekten hareket ederek oluşturduğumuz kemoterapi ve sanat merkezinde tedavi olan tüm hastalar resim yapabiliyorlar. Kanser tedavisinde iyileştirici etkisi bulunan yoga ve müzikle terapi sağlıyoruz. Tiyatro grubumuz da yakın zamanda çalışmalara başlayacak.” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017