Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Karboksipunktur Nedir? Nasıl Yapılır?

Nasıl siz vücudunuza verdiğiniz yanlış bir mesajla bir mesajla onu obez mantığına soktuysanız, biz de karboksipunktur ile bu mesajı değiştirip sizi obez mantığından çıkarabiliriz.
Karboksipunktur Nedir? Nasıl Yapılır?
Dünya üzerinde obez olan canlılar vardır. Bu canlılar ya kış uykusuna yatan ya da kurak bölgelerde yaşayan ancak belirli zamanlarda yiyecek bulabilen canlılardır. Bu canlılarda genel vücut yapısına ek olarak depo yağ kitleleri bulunur. Aslında yağ hücreleri gerektiğinde kendisi kırk katan kadar büyüterek içlerinde, yağ depolayabilirler. İşte bu tür canlılar yiyecek bulamadıkları dönemde biriktirdikleri yağ depolarını kullanarak hayatta kalabilirler ve bir sonraki bolluk dönemine kadar bununla idare ederler. Fakat insanoğlu aslında dünya üzerinde en kolay yiyecek bulabilme konumuna sahipken kendi vücudunu istemeden obez mantığa sokabilmektedir. Hatta evcilleştirdiği hayvanları bile -örneği kedi- bu mantığa sokarak obez yapabilmektedir.

Burada maalesef atladığımız bir konu var ki bu çok önemli; insan vücut çalışma mekanizması, obez düşünceye göre hareket etmemektedir. Çünkü insan vücudunun, depoladığı yağları kullanabilmek ve hayatta kalabilmek gibi bir becerisi yoktur. Aslında diyet yaparken bile bu yağları kullanamaz; öncelikle kas dokusunu sonra destek yağ adını verdiğimiz cilt altı yağlarını kullanır. O nedenle diyete başladığımız ve hızlı kilo verdiğimiz dönemde kas, su ve destek yağ dokularını kaybederiz. Kaslarımız zayıflar, yüzümüz çöker, cildimiz sarkar, fakat asla o göbekten, basenden ve selülitlerden kurtulamayız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017