Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction ve karın germe işlemleri kilo verme amacıyla değil, vücuda şekil vermek amacıyla yapılır. Aslında en iyi sonuç alınan hastalar kilo verme sonrası sarkmaları nedeniyle gelmiş olanlardır.
Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Karın germe ameliyatları uygulanan tekniğe ve hastanın şikayetinin şiddetine göre çeşit çeşittir. Size hangisinin uygulanması gerektiğine ameliyat öncesi yapılan görüşme ve muayene sonrası karar verilir. Karın-bel bölgesinde daha sınırlı şikayetleri olanlarda mini abdominoplasti veya mini karın germe daha uygun bir yöntem olarak düşünülebilir. Bu metodda karnın alt bölgesinde kalacak olan iz, tam karın germede görülene oranla daha kısadır. Çok fazla derecede sarkması olan hastalarda, -ki bunlar genelde hızlı kilo kaybetmiş veya birden fazla doğum yaşamış insanlardır-, tam karın germe metodu daha uygundur.

Son zamanlarda populer olan ve bizim de, ekip olarak tercih ettiğimiz yöntem ile tüm gövdeyi sırta kadar kapsayacak şekilde liposuction ile beraber yapılan karın germe ameliyatır. Ek uygulanan liposuction ve kas fasyası sıklaştırmaları (iç germe dikişleri) ile vücut kontürü daha da iyi sağlanabilmektedir. Ama çok şiddetli şikayetleri olan bazı hastalarda bütün bu müdahalelere rağmen 2. bir operasyon gerekebilmektedir. Bu 2. seans için, ilk seansta alınan sonuca ve ayrıca hastanın diet ve egzersizlerine ne kadar iyi uygulamış olduğu dikkate alınarak uygun operasyon metodu seçilir.

Karın germe/gerdirme ameliyatı fiyatları sıkça sorulmakta, değişik kurum veya hekimlerden alınan farklı fiyatlar kişilerde soru işareti uyandırmaktadır. Plastik Cerrahinin bir özelliği, operasyonların çok çeşitli spektrumda ve genişlikte olabilmesidir. Kişiden kişiye, hatta doktordan doktora, muayene sonuçlarına göre değişik tip operasyonlar planlanmış olabilir. Dolayısı ile de fiyatlar değişebilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017