Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin çıkarılması, kalan deri ve göbeğin yeniden şekillendirilmesi ve daha derinde bulunan karın duvarının gevşekliğinin giderilmesi işlemi olarak bilinen karın germe ameliyatları çeşitli şekillerde yapılabiliyor.
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Abdominoplasti adıyla da bilinen karın germe ameliyatları özetle karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin çıkarılması, kalan deri ve göbeğin yeniden şekillendirilmesi ve daha derinde bulunan karın duvarının gevşekliğinin giderilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Bu karın germe ameliyatları çeşitli şekillerde yapılabiliyor.

Kalıtsal özellikler, gebelik, yaşlanma, önceden geçirilmiş karın ameliyatları, sık ve çok miktarda kilo alıp verme, düzensiz beslenme, yeterli ve düzenli egzersiz aktivite alışkanlığı olmaması gibi etkenler karın derisinde sarkma ve düzensizliğe yol açar. Bu durumda fazla derinin çıkarılması dışında bir seçenek yoktur. Fakat ılımlı derecede yağ fazlalığı ve hafif derecede deri sarkması varlığında liposuction tek başına yeterli olabilir.

Karın germe ameliyatları ameliyat sırasında ele alınan dokunun yaygınlığına göre çeşitli şekillerde yapılabilir. Mini, tam ve uzatılmış abdminoplasti gibi çeşitleri vardır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017