Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kariyer Hayatı Seksi Öldürüyor Mu?

Seks ve zeka arasında yakın bir ilişki var. Zeki kadın seksi seviyor. Seks zekayı artırmasa da yaratıcılık ve sosyal beceri dahil bir çok yeteneği besliyor, kişinin kendini daha mutlu hissetmesini sağlıyor.
Kariyer Hayatı Seksi Öldürüyor Mu?
Zeka ve seks arasındaki bağlantı her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Seks zekayı açar mı? Zeki insan sekse karşı daha mı ilgili olur? Bu sorular konuyla ilgili en çok merak edilen soruların başında geliyor. Son yıllarda yapılan araştırmaların sonuçları aslında bu konunun gerçekten de merak uyandırdığı kadar ilintili olduğunu gözler önüne seriyor.

Araştırmalara göre, zeki kadın sekse daha ilgili yaklaşırken, seksin zekaya ve genel sağlığa sağladığı faydalar da saymakla bitmiyor. Seksin kişinin içindeki olumlu duyguları arttırdığını belirten uzmanlar, bu durumda kişinin kendini daha mutlu ve üretken hissettiğini söylüyor. Kendini iyi hisseden kişi ise gerek iş ve gerekse sosyal ilişkilerinde çok daha başarılı oluyor. Yani seks kişinin zeka derecesini yükseltmese bile üretkenliği ve iş verimini arttırıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017