Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Karşınızdaki İnsanı Daha İyi Tanımak İçin 10 Etkili Soru

İnsanlarla konuşurken, onları kavrayış veya zekanızla şaşırtmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken onlara birkaç etkili soru sormak. İşte size yardımcı olabilecek 10 soru!
Karşınızdaki İnsanı Daha İyi Tanımak İçin 10 Etkili Soru
Bu sorular konuşmayı bırakmanızı ve dinlemenizi sağlar ve bir insan hakkında yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca karşınızdakine sevildiğini, değer verildiğini ve faydalı olduğunu hissettir. Sevdiğiniz birine şu 10 soruyu sormayı deneyin:

1. Ne tür hayallerin var? Karşınızdakiyle bir süre konuşmadan oturun. Sıcak bir şekilde gülümseyin. Fazla ayrıntıya girmeden bu soruyu sorun ve bekleyin. Cevabından hoşlanmayacağınızı düşünüyor ve bu soruyu sormaktan korkuyor olabilirsiniz. Ancak yine de bu soruyu sorduğunuzda yapacağınız konuşma karşınızdakinin hayatında heyecan verici değişiklikler yaratabilir.

2. Hayatının en mutlu günü hangisiydi ve neden? Bu soruyu uzun bir konuşmanın başlangıcı olarak düşünün. Neden karşınızdaki o günü seçti? Karşınızdakinin diğer mutlu günleri hangileriydi? Mutluluk onun için ne anlama geliyor? Mutluluk sevinç ve memnuniyet ile aynı şey midir? Karşınızdakiyle ilgili yanlış düşünceleriniz olabilir ve kendi his ve inançlarınızı ona yansıtıyor olabilirsiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017