Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır?

İncecik yay gibi alınmış kaşlar yerini uzun zaman önce kalın kaşlara bıraktı. Kimi kalemle günlük dolgunlaştırırken, kimi de teknolojiden yararlandı ve kaş kontürü yaptırdı. Kaş kontürü hakkında merak edilenleri Anemon Güzellik Merkezi yöneticisi İlkay Türkdoğan’a sorduk.
Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır?
Gelişen teknoloji her geçen gün kadınların lehine işlemeye devam ediyor. İncecik yay gibi alınmış kaşlar yerini uzun zaman önce kalın kaşlara bıraktı. Kimi kalemle günlük dolgunlaştırırken, kimi de teknolojiden yararlandı ve kaş kontürü yaptırdı. Birçok ünlünün de tercih ettiği kaş kontürünü bir uzmandan öğrenelim dedik ve sorularımızı Anemon Güzellik Merkezi yöneticisi İlkay Türkdoğan’a yönelttik.

Kontür nasıl uygulanır? Uygulama işlemi ne kadar sürer?

Kontür cilt üzerinde önceden bir planlama yapılarak yumuşakça kusursuz hatlar çizilerek cildin ilk katına uygulanır. Yaklaşık 1-2 saat. İlk uygulama genellikle daha uzun sürer, çünkü ilk uygulama esnasında kontür uzmanları makyaj kalemi kullanarak ön tasarımı ve ön çizimi yaparlar.

Kontürün riskleri var mı?

En büyük risk bu işlemin eğitim almamış kişiler tarafından uygulanmasıdır. Eğitimsiz bir kişi tarafından başka bir kişiye uygulanan iğne ile yapılan işlem, enfeksiyon bulaşmasına neden olabilir. Boya maddeleri tıbbi olarak uygun maddeler değildir ve de deriyi tahriş edebilirler. Ayrıca yanlış yapılan bir uygulamanın geri dönüşü de zordur. Kaşta bir hata yapıldığında bu hatanın lazer ile düzeltilmesi durumunda bu bölgedeki kıllar da ortadan kalkabilir ve bu de istenmeyen bir durumdur.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017