Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kaş Otellerinde Huzur Dolu Bir Tatil!

Mavi ve turkuazın her tonunu barındıran berrak denizi, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları, begovil kaplı bembeyaz evleri ile Kaş sizi tatile bekliyor.
Kaş Otellerinde Huzur Dolu Bir Tatil!
Akdeniz’de Meis Adası ile karşı karşıya bulunan Kaş, 70 km sahil uzunluğu ile ayrıcalıklı coğrafyasının tüm zenginliğini gözler önüne seriyor. Yunancada göz anlamına gelen Meis, Kaş açıklarında bulunan ve güzelliğini tamamlayan adaya verilen isim… Sanki biri olmasa, diğerinin güzelliği eksik kalırmış hissi verir tablo gibi manzaraya tepelerden bakıldığında.

Kaş, mavi ve turkuazın her tonunu barındıran berrak denizi, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları, begomvil kaplı bembeyaz evleri, miskin kedileri, sokakta top koşturan çocukları, ev huzuru veren şirin Kaş otelleri ve her daim gülümseyerek içinizi ısıtan insanları ile cennetten bir köşe…

Dantel gibi koyların gölgesinde, büyüleyici güzelliğiyle göz kırpar size. Davetkardır Kaş; güvenir güzelliğine. Zaman çok yavaş akar burada. Ağır çekim yaşanır sanki her şey. Belki ikliminden, belki bir yerlere yetişme kaygısı olmadığından telaşsızdır.

İlk gördüğünüz anda vurulursunuz denizine, güneşine, bengovil kokan sokaklarına. Öylece kalırsınız; hiçbir şey yapmak zorunda hissetmezsiniz orada. Mavi ve telaşsızdır Kaş. Sizi çeker mıknatıs gibi bu hali, teslim olursunuz ona koşulsuzca.

Tabiat Ana tm güzellikleri sunarak torpil geçmiştir sanki Kaş’a. Her köşesi sürprizlerle doludur ve başka bir dünyaya götürür sizi. Masal dünyasında geziniyormuşsunuz hissi veren Uzunçarsı, Kaş’ın en değerli tarihi caddesi. Akdeniz mimarisi özelliklerini karakteristik biçimde yansıtan bu cadde adeta Kaş’ın kısa bir özeti.

Evlerin dış yüzeyini kaplayan, Akdeniz yöresine özgü bengoviller, Kaş dendiğinde aklınızı ilk süsleyenler… Tarihten kalma sokakları süsleyen bu renkli çiçekler ile renkleniyor yaşam Kaş’ta… Kaş otelleri ise sizi Kaş’a daha da adapte ediyor…

Haberin devamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017