Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kasık Fıtığının Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde daha çok görülen kasık fıtıkları, doğumsal veya sonradan gelişebilir. Peki, kasık fıtığının belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?
Kasık Fıtığının Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
Fıtık, karın duvarının zayıf noktalarından oluşur. Yeni doğan çocuktan ileri yaştaki kişilere kadar herkeste görülebilen bir hastalıktır. Kasık bölgesi özellikle erkeklerde önemli bir bölgedir. Bu bölge testislerin karın boşluğu ile bağlantısının sağlandığı ve dolayısıyla fıtık için potansiyel bir bölgedir.

Kasık fıtığınıın belirtileri kasık bölgesindeki şişlik ve ağrı ile ortaya çıkar. Kasık fıtığının oluşumu doğumsal ve sonradan gelişenler olarak iki gruba ayrılır. Kasık fıtıklarının büyük bir bölümü erkeklerde görülür. Tek tedavi yöntemi cerrahidir. Kasık bağı kullanımı son derece yanlış ve tehlikelidir. O bölgede yapışıklıklara neden olmaktadır.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017