Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kasko Sigortasını Daha Ucuza Almanın 5 Püf Noktası

Kasko sigortası, bir kaza olması durumunda hatalı tarafın aracında oluşan hasarlarla ilgili masrafların karşılanması için isteğe bağlı olarak düzenlenen bir sigortadır. Peki daha ucuza kasko sigortası almanın 5 püf noktasını biliyor musunuz?
Kasko Sigortasını Daha Ucuza Almanın 5 Püf Noktası
Kasko sigortası, bir kaza olması durumunda hatalı tarafın aracında oluşan hasarlarla ilgili masrafların karşılanması için isteğe bağlı olarak düzenlenen bir sigortadır. Kasko sigortasının amacı, bir hasar durumunda oluşabilecek çok yüksek meblalardaki masraflar için ekonomik olarak önlem almaktır. Ancak yanlış seçimlerle yetersiz teminatlı bir kasko sigortası alınması ekonomik olarak önlem almak isterken çok daha pahalıya malolabilir.

Kasko sigortasını ucuza almak isterken yapılan en büyük yanlış teminatları düşürmektir. Oysa düşük teminat, düşük koruma demektir. Bunun yerine kasko sigortası fiyatını düşürmek için aşağıdaki 5 öneri göz önünde bulundurulmalıdır.

1. Meslek/ Kurum İndirimi

Bazı sigorta şirketlerinin çeşitli kurumlar ve meslek erbapları için tanımlamış oldukları farklı oranlarda indirimler bulunmaktadır.

Kasko sigortası teklifi alınırken, çalışılan kurum ve / veya icra edilen meslek mutlaka bildirilmelidir. Bu sayede %25’e varan indirim oranlarından faydalanılabilir.

2. Hasarsızlık İndirimi

Daha önceki poliçe dönemi içinde kaza yapmaz veyaküçük hasarlar için sigorta şirketlerinden bir hasar talebi olmazsa poliçe yenilemesinde hasarsızlık indiriminden yararlanılır.

Hazarsızlık dönemine göre %65'e varan indirim oranlarıyla poliçe yenilemesi yapılabilir.

3. Muafiyet İndirimi

Aracın sigorta bedelinin %2'sine kadar olan küçük hasarlar için araç sahibi sigortadan yararlanmayıp kendisi ödemeyi seçebilir.

Muafiyet indirmi ile % 40’a varan indirim oranını yakalamak mümkündür.

4. Yaş İndirimi

Aracı kullanan kişinin yaşı poliçeye indirim olarak yansıyabilir. Bu nedenle, kasko sigortası teklifi alınırken doğum tarihi bilgisi mutlaka doğru verilmelidir.

Yaş indirimi ile elde edilecek indirim oranı, sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir.

5. Karşılaştırma Yapma

Kasko sigortası kişiye ve araca özeldir. Ancak sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarındaki farklar, bir kişinin aracı için istediği kasko teklifinin farklılaşmasına neden oluyor. Farklı şirketlerin farklı fiyatlı tekliflerinin yanında bir sigorta şirketininde de aynı araç ve kişi için farklı ürünler ve farklı fiyatlar teklifler vermesi mümkün olabiliryor. Bu nedenle ucuz kasko sigortası almanın püf noktası mümkün olduğu kadar çok sigorta şirketinden teklif alarak bu teklifleri karşılaştırmaktan geçiyor.

Sigortam.net ’ten bu 5 püf noktayı uygulayarak daha ucuz kasko sigortası almak mümkün. Sigortam.net ’ten 3 dakikada kasko teklifi alarak Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin size özel vereceği sigorta tekliflerini görebilir, teklifleri karşılaştırıp anında satın alabilirsiniz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017