Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Katatonia Röportajı

Geçtiğimiz yıl 20. yılını kutlayan Katatonia'nın sonbaharın gelmesiyle birlikte, yeni albümü de çıktı. Katatnoia'nın lideri olan Anders, nam-ı diğer Blackheim'ı ise Devin Townsend ve Paradise Lost merak edilen soruları cevapladı...
Katatonia Röportajı
1991’de vokalist Jonas Renkse ve gitarist Anders Nyström ikilisi tarafından Stockholm’de kurulan Katatonia, erken ‘90’ların yoğun İsveç death metal ortamı içinde melankolik ve depresif müziğiyle sıyrıldı ve geçtiğimiz yıl 20. yılını kutlayan grup, melodik doom metal tarzının en iyi birkaç grubundan biri oldu. Geçen ay kariyerinin 9’uncu stüdyo albümü olan “Dead End Kings” albümü yayınlandı grubun.

Yeni albümünüz “Dead End Kings” için kutlarım öncelikle. Yine yapmışsınız yapacağınızı! Yaratım aşamasında bahseder misin biraz?

Oh, teşekkürler adamım. Ghost Ward’da ve kendi mekanımız olan The City of Glass’ta hallettik albümü. Tıpkı geçen albüm “Night Is the New Day”de olduğu gibi yani. Toplam 4 aylık bir süreçti. Miks masasındaki isim bir kez daha David Castillo’yd ve Jonas’la ikimiz de yine prodüktörlüğü üstlendik. Dönemsel üyelerimiz Per “Sodo” Eriksson (gitarist) ve Niklas “Nille” Sandin (basgitarist) da katkıda bulundular, kayıtlarda çaldılar. Şarkıları yazma ve kaydetme süreçleri arasında bir çizgi çekebileceğimi zannetmiyorum çünkü her iki süreç de birbirinin içinde gelişiyor bizde.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017