Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Katlanan Araba Gerçek Oldu!

Siz hiç katlanabilen bir araba gördünüz mü? Son zamanlarda yaygınlaşan elektrikli otomobillerin yanına katlanabilir elektrikli otomobil katıldı.
Katlanan Araba Gerçek Oldu!
Büyük şehirlerin trafik ve park problemi katlanan otomobiller çözebilir mi? Bilimkurgu filmlerden alışık olduğumuz bu çözüm, gerçek yaşamda da mümkün olabilir. MIT’nin geliştirdiği yeni bir otomobil katlanabiliyor. Elektrikle çalışan bu araba çevre dostu, çok küçük ve Hiriko Fold adını taşıyor. Zaten küçük olan araç, dar park alanlarına sığabilmesi için katlanıp daha küçük hale gelebiliyor.

MIT’nin ilk başta konsept olarak tasarladığı araç 2013’te 16.000 dolardan piyasaya sürülecek. Tek kapılı Hiriko Fold iki kişiyi taşıyor ve tek şarjla 75 mil yol kat edebiliyor. Direksiyon yerine joystick ile kumanda edilen taşıtın bir başka göze çarpan özelliği de, birbirinden bağımsız hareket edebilen tekerlekler sayesinde kendi etrafın dönebilesi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017