Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kavgalar İlişkiyi Güçlendiriyor Mu?

Aşırıya kaçmamak şartıyla çiftlerin birbirlerine kavga etmesinin ilişkiyi beslediğini ve sağlamlaştırdığını biliyor muydunuz? Evlilik terapistlerine göre tartışmaktan çekinen çiftler zamanla birbirlerinden nefret eder hale geliyor.
Kavgalar İlişkiyi Güçlendiriyor Mu?
Uzmanlar, karıkoca tartışmalarının olumlu sonları olduğuna inanıyor. Gerilimi atmak, çiftin ilişkisini yeniden biçimlendirmeye katkı sağlamak, periyodik olarak kuralları, limitleri yenilemek, ilişkiyi ileriye götürmek gibi…

Kavga etmek ve tartışmaktan çekinen çiftlerin riski ise çok büyük. Birbirlerine karşı gizli bir nefret beslenme ihtimalleri oldukça yüksek. Söylenmeyen cümleler, bastırılan tepkiler, zamanla birikerek, sevginin yok olmasına sebep olabiliyor.

Peki ya tartışmanın ideal sıklığı ne olmalı? Tabii ki eşinizle her an tartışma halinde olmayacaksınız. Ama ortaya çıkan sorunları birlikte aşabilmek için tartışmalısınz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017