Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kaynak Eğitimi Bursa'da Tuğbay Teknik Eğitim Merkezinde

Kaynak Eğitimi Bursa'da Tuğbay Teknik Eğitim Merkezinde.
Kaynak Eğitimi Bursa'da Tuğbay Teknik Eğitim Merkezinde
Kaynak Eğitimi Bursa'da Tuğbay Teknik Eğitim Merkezinde

Amaç
Referans standartlara, müşteri isteklerine ve şirketin kalite politikasına uygun üretim yapması için; kaynakçıların çeşitli kaynak yöntemlerini, kaynak pozisyonları, malzeme ve emniyet şartları hakkında yeterli pratik deneyimi ve mesleki bilgiyi vermektir. Böylece kaynakçı faktöründen kaynaklanan ve Onarımı için büyük zaman ve para harcanan hataların oluşumunu en aza indirerek, kaynak dünyasındaki gelişmeleri ve yenilikleri aktarmak, yöntem, malzeme ve makine seçimlerini kolaylaştırmak böylece kalitenin ve verimliliğin yükselmesine katkıda bulunmaktır.

Neden Kaynak Eğitimi?
Kaynaklı birleştirmenin kalitesi, kaynak tasarımına, ana malzemenin kaynak kabiliyetine, ilave kaynak malzemesine, kaynak yöntemine, kaynak öncesi hazırlığa kullanılan makine ve aparata, şebeke voltajına, kaynak esnasında malzemeye verilen ısının dağılımına, soğuma hızına ve en önemlisi kaynak operatörüne bağlıdır. Olumsuzlukların bir yada bir kaçının aynı kaynaklı birleştirmede meydana gelmesi, kaynakta bazı hataların oluşmasına neden olur. Bu hatalar; gözenek, curuf kalıntısı, nüfuziyetsizlik, çeşitli tiplerde çatlaklar, gaz boşlukları, şekil hataları ve yetersiz ergime gibi. Kaynaklı birleştirmenin maruz kaldığı yüklerin cinsi, çalışma ortamı ve işin önemi göz önüne alınarak istenilen kaynak kalitesi baştan tespit edilmelidir sonra her kademede gerekli kontroller yapılarak kaynak işlemine devam edilmelidir. Önce işi bitirelim sonra kontrol edilir düşüncesi ile yapılan kaynaklarda örneğin kök birleştirmesinde meydana gelen bir hatadan dolayı, yapılan bütün işçilik, kaynak malzemesi ve zaman boşa gitmektedir. Yapılan hatalı kaynakların; başta hesaba katılmayan zaman, para ve emek harcamaları, Kaynak maliyetini artırdığı gibi, ana malzemenin metalurjik yapısında da istenilmeyen bozukluklara neden olduğu görülmektedir. Hataların asıl nedeni araştırıldığında kaynakçısından, teknisyenine ve mühendisine kadar uzanan bir eğitim eksikliğine rastlanmaktadır.

Katılımcılar
Mühendis, tekniker, teknisyenler ve teknik okullarda okuyan öğrenciler ve ilköğretim mezunu olanlar katılabilir.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017