Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kelime Oyunu Yarışmasının Sunucusu İhsan Varol Kimdir?

Yaklaşık 4 yıldır yayınlanan “Kelime Oyunu” adlı yarışmayla milyonları tv karşısına kitleyen İhsan Varol, düzgün ve akıcı Türkçe konuşan, tanımadan sevilip izlenebilecek naiflikte biri. Medya sektöründe şoförlükten set amirliğine sayısız iş yapan İhsan Varol kimdir?
Kelime Oyunu Yarışmasının Sunucusu İhsan Varol Kimdir?
Passaparola, İkinci Bahar, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, Hugo gibi birbirinden farklı programlarda set amirliğinden metin yazarlığına kadar ekranın arkasında farklı deneyimler edinen İhsan Varol, Bloomberg HT kanalında yaklaşık 4 yıldır yayınlanan Kelime Oyunu yarışma programıyla ekran karşısına geçti.

Önce yarışmanın soru yazarlığı için çağırılan Varol, hazırlık aşamasındaki bir deneme çekiminde soruları kendisi yazdığı için sunucu koltuğuna oturmuş. Diğer ekip arkadaşları da yarışmacı koltuğuna. Çekilen bölüm yöneticiler tarafından izlenince sunuculuk teklifi hemen gelmiş. Naif ve kibar kişiliğiyle sunduğu yarışmadan milyonları ekran karşısına kitleyen Türk Dil Kurumu’ndan ödüllü İhsan Varol’la çekim öncesinde “Kelime Oyunu”nun stüdyosunda buluştuk.

Eğitiminizi hangi alanda yaptınız?

Açıkçası çokça konuşulacak bir yükseköğretim hayatım olmadı. Liseden sonra Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nü kazandım. Yarım dönem kadar kantinde oyalandım. Ardından 1.5 yıl kadar bir süreyi Ankara’da garsonluk, barmenlik, işletmecilik yaparak geçirdim. Daha sonra Bodrum’a taşındım. Bir yıl kadar da orada yaşadım ve bir otomobil kiralama şirketinde çalıştım. Bu arada İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’ne kayıt yaptırmıştım. İstanbul’a dönüp medya sektöründe çalışmaya başladıktan sonra da Açıköğretim Kamu Yönetimi Bölümü’nde 2 senelik bir maceram oldu. Tamamı hüsranla sonuçlandı. Yani pek örnek teşkil edecek bir akademik yapım yok. Vakit ve nakit bulursam kırkımdan sonra antropoloji okumak istiyorum.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017