Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kentsel Dönüşüm Hangi Semtlerin Değerini Arttıracak?

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük konut hamlesine kentsel dönüşüm yasasıyla start verildi. Kentsel dönüşüm yasasının çıkması ile birlikte Türkiye çapındaki 18 milyon konutun yüzde 55’lik kısmının yenilenmesi planlanıyor.
Kentsel Dönüşüm Hangi Semtlerin Değerini Arttıracak?
Türkiye çapındaki yaklaşık 18 milyon konutun, yüzde 552lik gibi büyük bir kısmı, depreme dayanıksız çürük yapılardan oluşuyor. Mayıs ayında TBMM’den geçip yasalaşan kentsel dönüşüm yasası ile birlikte, Türkiye çapındaki çürük yapıların yıkılıp yeniden inşa edilmesi gündeme geldi. Bu süreçte İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Bursa, Şanlıurfa gibi 6 ilde yer alan 40 yeni bölgenin ön plana çıkması bekleniyor.

Büyük kentlerde arsa stokunun sınırlı olması, inşaat sektöründeki gelişme ile birlikte konut, AVM, ofis yapacak alanların sınırlı olması, eski binaların yıkılıp yerine yenilerinin yapılması konusundaki çalışmaları hızlandırıyor. Yine kentsel dönüşüm ve ulaşım planları ile birlikte birçok semte adeta piyango vurdu. Tıpkı İstanbul Fikirtepe örneğinde olduğu gibi. Buradan yola çıkarak Ağaoğlu’ndan Teknik Yapı’ya kadar markalı konut üreticilerinin ilgilendiği öne çıkacak, ‘piyango vuracak’ yeni semtleri araştırdık. Türkiye genelinde İstanbul’dan Ankara’ya İzmir’den Urfa’ya kadar 40 semte ulaştık.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017