Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kentsel Dönüşüm Yasası Neler Getirecek?

Uzun zamandır beklenen ''Kentsel Dönüşüm Yasası'' birkaç ay önce çıktı. Dönüşüm kapsamında Türkiye genelinde 7 milyon, İstanbul'da 800 bin konut yeniden yapılacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ile kentsel dönüşüm yasasının getireceklerini konuştuk.
Kentsel Dönüşüm Yasası Neler Getirecek?
1.Kentsel dönüşüm yasası inşaat sektörüne nasıl bir hareketlilik getirecek?

Yasa tabii ki inşaat sektörüne, yapı sektörüne bir hareketlilik getirecek. Sektörün şu andaki büyümesi yıllık yüzde 2 civarında. Kentsel dönüşüle birlikte yüzde 5’lik bir büyüme tahmin ediyorum. Öte yandan kentsel dönüşüm sayesinde şehir içindeki projeler artacak ve böylece daha ufak ölçekli inşaat şirketleri de işin içine girecek. Ölçek olarak baktığımızda sektördeki asıl canlanmanın o tarafta olacağını düşünüyorum.

2.En çok hangi kentlerde ve İstanbul’da ise hangi bölgelerde canlanma olur?

Şehir olarak bakarsan İstanbul, Ankara ve İzmir’de canlanma olacaktır. Asıl hareketlilik, kendi rantını yaratabilecek bölgelerde yaşanacak. Örneğin İstanbul’da Boğaz hattındaki bölgelerde, şehir merkezinde, Fikirtepe, Haliçi, Balat gibi semtlerde ciddi bir canlanma başlıyor. Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Kuştepe, Ayazoğlu, Halkalı, Kanarya, Cennet bu semtler arasında sayılabilir. Bence merkez dışındaki bölgelerde fazla etkilenme olmaz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017