Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kentsel Dönüşümde, Kim Hangi Semtle İlgileniyor?

Markalı konut üreticileri daha kentsel dönüşüm yasası çıkmadan kentsel dönüşüm yasası çıkmadan kentsel dönüşüm ekipleri kurarak çalışmalara başlamıştı. Yasanın çıkmasıyla birlikte 17 inşaat şirketi, İstanbul, Ankara, Denizli gibi kentlerde merkezi semtleri yakın markaja aldı.
Kentsel Dönüşümde, Kim Hangi Semtle İlgileniyor?
Daha yasa çıkmadan birçok inşaat şirketi pozisyon almak üzere çalışmalara başlamıştı. Biz de bu süreçte erken yola çıkıp daha prim yapabilecek semtleri deyim yerindeyse kapmak isteyen 17 büyük inşaat şirketinin ‘kentsel dönüşüm timi’ kurduğunu inceledik. Şimdi de bu şirketlerin yaptıkları çalışmalarda hangi semtlere odaklandıklarını araştırdık.

Kentsel yenilenmeden pay almak isteyen bu şirketler, İstanbul, Ankara, Denizli, Şanlıurfa gibi potansiyel gördükleri kentlerde merkezi lokasyonlar ile ilgileniyorlar. Bu süreçte de İstanbul’da merkezi konumda olan ancak varoş niteliği taşıyan ya da eski yapıların yoğun olduğu Gültepe, Kağıthane, Gaziosmanpaşa gibi merkezi semtler mercek altına alınmış durumda.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017