Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kentsel Dönüşümde 120 Ay Kredi

Kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan vatandaşa verilecek kredilerin şartları belli oldu.
Kentsel Dönüşümde 120 Ay Kredi
Kentsel dönüşümde kredi şartları artık belli. 100 metrekareden küçük konut sahipleri 120 ay vadeli kredi alacaklar. Kredilerin geri ödemesi ise inşaat bittiğinde ya da 24 ay sonra başlayacak. Öncelikle vade ve faiz oranları için belirleyici olan faktör, konutun büyüklüğü. Kredi borcu 120, 84 veya 60 aya yayılacak. Faiz oranı da paranın ödeneceği dönemdeki TEFE ile TÜFE nin ortalamasına göre hesaplanacak.

Yeni Hazırlanan taslağa göre kredilerin vade süresi ve faiz oranlarının belirleyicisi konutun metrekaresi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: “Brüt İnşaat alanı 101-150 metrekare olan konutlara açılan krediye, kullanma ve geri ödeme dönemi süresince uygulanacak güncelleme oranı yüzde 10 artırılacak. Ayrıca, brüt inşaat alanı 150 metrekareden büyük olan konutlarda da güncelleme oranı yüzde 20 artırılarak uygulanacak” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017