Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kepek Nedir? Saçlarda Kepek Neden Oluşur?

Her 3 kadından ve her 2 erkekten birinde hayatının bir bölümünde kepek görülür. Erkeklerde daha sık görünmesinin sebebi hormonlarla ve erkeklerdeki yağ bezlerinin fazlalığı ile alakalıdır.
Kepek Nedir? Saçlarda Kepek Neden Oluşur?
Çeşitli faktörlerden dolayı saç derisindeki hücreler normalden fazla bir hızla yenilenmeye başlar. Deri tabakalar halinde biriken ölü hücreleri atamaz hale gelir, bununla birlikte saç ve saç kökünden fazlaca üreyen bir çeşit mantar da kepeği, kaşıntıyı ve irritasyonu tetikler.

Kepek oluşumunun birçok sebebi vardır. Stres, kalıtımsal faktörler, kullanılan suyun sertliği, kullanılan yanlış kozmetikler, bazı ilaçlar ve saçların uzun süre kapalı tutulması kepek oluşumunun sebeplerinden bazılarıdır.

Her 3 kadından ve her 2 erkekten birinde hayatının bir bölümünde kepek görülür. Erkeklerde daha sık görünmesinin sebebi hormonlarla ve erkeklerdeki yağ bezlerinin fazlalığı ile alakalıdır. Kepek oluşumuna etki eden mantar çeşidi yağ ile beslenen bir mantar olduğundan yağlı saç ve deri kepek oluşumunun daha yatkın olunduğunu gösterir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017