Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kiracılar Küçük Daireleri Tercih Ediyor

Reha Medin Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Tamer Çiçek, son dönemdeki konut arz ve taleplerine bakılacak olursa çoğunlukla tek veya en fazla iki kişilik olan daire tiplerinin yani stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerin hızla kiraya verildiğini belirtiyor.
Kiracılar Küçük Daireleri Tercih Ediyor
Son dönemdeki konut arz ve taleplerine bakılacak olursa çoğunlukla tek veya en fazla iki kişilik olan daire tiplerinin yani stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerin hızla kiraya verildiğini belirten Reha Medin Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Tamer Çiçek, “Üretilen çok sayıda konutun alıcı bulma imkanı daha proje ortaya çıkmadan üreticilerin finans kuruluşlarıyla yaptıkları çok cazip konut kredisi seçenekleri anlaşmaları ya da kendi bünyelerindeki finansman modelleri sayesinde gerçekleşmekte.

Tünel kalıp sistemiyle çok hızlı tamamlanan inşaatları ilk elden yatırımcılar satın alarak birincil karı yakalamaktalar. İnşaatın tamamlanmasına çok kısa bir süre kala ise ikinci el dediğimiz konumda genelde son kullanıcı veya kiracı yatırımcısı satın almaktadır” diyor.

Avrupa Yakası’ndaki 1+0, 1+1 tipi dairelerde aylık kira bedelleri 500 ile 800 lira civarında olduğunu belirten Çiçekçi, bu tip dairelerin mobilyalı olarak kiraya verilmesi durumda ise rakamların 1000 ile 1250 liraya yükseldiğini kaydediyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017