Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Özellikle kadınların kabusudur ciltteki kırışıklıklar… Kırışıklarınız birçok nedenden oluşabilir önemli olan bu sorunu ilerlemeden tespit etmek ve tedavisini hızlıca yapmaktır.
Kırışıklıklar Neden Oluşur?
Kırışıklıklarınız birçok nedenden oluşabilir, kaslarınız yeterli düzeyde egzersizi yaşamaz ise kendini bırakır ve ciltte katlanmalara ve bu katlanmalarda kırışıklara neden olabilir. Cildiniz yeterli düzeyde neme sahip değilse ya da nem depolama kapasitesi yetersiz ise kuruyacak ve ince çizgileri oluşturacaktır.

Sigara, alkol, stres, kuru hava, güneş ve bunun gibi birçok olumsuzluklara maruz kalan ciltlerde kolajen, elastin ve benzeri proteinlerin azalmasına bağlı olarak yer yer çökmeler meydana gelecektir ve derin kırışıklıklar olabilecektir.

O halde kırışıklıkları olan bir kişinin öncelikle kırışıklık oluşturucu nedenlerinin tespiti ve bu nedenlerinde ortadan kaldırılmasına yönelik terapilerin planlanması gerekiyor. Böylece gerek şikayetleri oluşturan gerçek nedenler ortadan kaldırılırken, bir yandan şikayetlerde küçültülecek ve yok edilecek, diğer yandan da gelecekte cildin daha sağlıklı, daha genç ve daha güzel olmasına yönelik olarak yatırım yapılmış olacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017