Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kış Aylarında Sıcak Tatil Keyfi: Yalova Termal Otelleri

Marmara'nın deniz kenarında yer alan illerinden Yalova, kış aylarının gelmesi ile birlikte kaplıcaları ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Kış Aylarında Sıcak Tatil Keyfi: Yalova Termal Otelleri
Bursa ve İstanbul gibi iki büyük şehre yakın olan Yalova, rahatlıkla ulaşılabilecek bir konuma sahip. Güneyindeki dik yamaçlarda bulunan orman görüntüsü ise yeşil ve tertemiz bir doğaya sahip olduğunu hemen gösteriyor.

Yalova, her ne kadar kaplıcaları ile ünlü olsa da yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Karaca Arboretum’u gezilebilecek yerlerden biri. Türkiye’nin ilk özel arboretumu olan Karaca, 2004 yılında kurulmuş. Arboretumda birçok fidan sergileniyor ve satışı yapılıyor.

Yalova’ya ulaşım da İstanbul’da yaşayanlar için oldukça kolay. İstanbul’dan kalkan deniz otobüsleri ile Yalova feribot iskelesinde inebilir, günübirlik bir gezi düzenleyebilirsiniz. Burada aynı zamanda Tema Vakfı’nın düzenlediği turlara da katılabilirsiniz. Bu gezilerle hem doğayla iç içe olup, hem de Yalova’nın biyolojik zenginliklerini tanıyabilirsiniz.

Yalova’da termal sular yerin altından 66 derece olarak çıkıyor. Daha sonra 33 – 34 dereceye kadar soğutuluyor. Yalova termal otelleri de bu kaplıcaların çevresinde hizmet veriyor. Lüks kategoride Yalova termal otelleri olduğu gibi, küçük çaplı oteller de misafirlerini ağırlıyor.

Yalova termal otellerinde, kaplıca doktorları da hizmet veriyor. Doktorlar, hastaları rahatsızlıkları için en uygun tedavi su sıcaklığını ve bekleme süresini belirterek yardımda bulunuyorlar. Kaplıcalardan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız Yalova termal oteller sayfasını inceleyebilir, kendinize uygun bir tesiste yerinizi ayırtabilirsiniz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017