Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kış Lastiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu kış piyasaya yeni çıkan 42 kış lastiğinin 27’si ön elemeleri geçemedi. Geriye kalan 15 finalist ise, sürüş özellikleri, güç aktarımı, çevrecilik ve ekonomi alanlarında kapsamlı bir teste tabi tutuldu. Acaba yarışı hangi kış lastiği en önde bitirecek?
Kış Lastiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bu kış Avrupa ülkelerinde araçlarına kış lastiği taktıranların oranı yüzde 90 ile rekor kıracak. Bu nedenle kış öncesinde üreticiler, bayilerin depolarını tavanlara kadar kış lastikleriyle doldurdu. Bunun sebebi, birçok Avrupa ülkesinde kış lastiğinin tüm araçlarda mecburi olması. Diğer taraftan kış lastiğinin karlı ve buzlu zeminlerde sunduğu güvenlik seviyesini bir kez keşfedenler de, bu lastik türünden vazgeçmeyi asla düşünmüyorlar.

Ayrıca yaygın kış lastiği kullanımı, tüm motorlu araç kullanımı, tüm motorlu araç kullanıcılarının işine yarıyor. Çünkü yolda kalan araçların neden olduğu trafik tıkanıklıkları, kış lastiğinin yaygın kullanılmaya başlamasıyla artık çok daha az yaşanacak. Gerçekten de kış lastiği kullanımının yasal mecburiyet olmasından bu yana Avrupa ülkelerindeki trafik, buzlu ve karlı zeminlerde her yıl çok daha rahat akıyor. Aralık ayında yürürlüğe giren lastik etiketi mecburiyeti ise bunu bir adım daha ileri götürüyor. Beyaz eşyalardakini andıran bu renkli etikette müşteriler, lastiklerin yakıt verimine etkisi, ıslak zemin fren yetenekleri ve yuvarlanma ses seviyesi gibi bilgileri okuyabiliyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017