Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Kış Olimpiyatları Trabzon’u Vurdu

Bu yıl Rusya’nın Soçhi kentinde yapılacak Kış olimpiyatları, daha başlamadan Trabzon’u vurdu. Bu limanı büyük yük gemilerine kapatan Rusya, bununla Trabzon’dan yapılan yaş sebze ve meyve ihracatını adeta durdurdu.
Kış Olimpiyatları Trabzon’u Vurdu
Son yıllarda daha çok futboldaki polemikler ve yükselen milliyetçilik dalgası ile gündeme gelse de Trabzon, Türkiye’nin kuzey ekonomisini en fazla domine eden kentlerden biridir. Kuzey pazarımız Rusya Federasyonu’na yönelik deniz yolu taşımacılığında lojistik altyapısı en güçlü iller arasında birinci sırada bulunan kent, doğu pazarlarına uzanan Karadeniz Sahil Yolu ve Sarp Sınır Kapısı ile Gürcistan’a, buradan da Orta Asya ve Türk Cumhuriyetleri’ne açılıyor.

Güney pazarımız İran’ın ise ithalat ve ihracatında Avrupa’ya ulaşmak, dünyaya açılmak için Trabzon denizle buluştuğu en yakın liman kenti konumunda. Ancak yıllardır bu tür lojistik avantajlara sahip olmasına rağmen Trabzon’un son dönemde Rusya Federasyonu’na yönelik deniz taşımacılığında sorunlar söz konusu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017