Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Koç Holding Gezi Krizini Yönetebiliyor mu?

Gezi parkı olaylarında simgeleşen Divan Otel ile bir anda kendini siyasetin içinde buldu Koç Holding… Tam ortalık durulmaya başlamışken TÜPRAŞ’a düzenlenen Maliye baskını, holdingin hisselerinin borsada milyarlarca lira değer kaybetmesine neden oldu. Peki, bugünlerde kendini hiç olmadığı kadar siyasetin içinde bulan Koç Holding, içinde bulunduğu bu krizi yönetebiliyor mu?
Koç Holding Gezi Krizini Yönetebiliyor mu?

Her şey Gezi olayları sırasında Divan Otel’in kapılarını göstericilere açmasıyla başladı… Ardından yaşananlar ise herkesin malumu. Koç Holding deyim yerindeyse tam da ateşin ortasında kaldı. Bir tarafta “Malum otel”, “Faiz lobisi” gibi nitelemeleriyle hükümet, diğer tarafta oteli mesken tutan göstericiler. Derken daha olaylarının ateşi soğumadan TÜPRAŞ’a düzenlenen maliye baskını Koç Grubu ile Hükümet arasındaki krizin daha dinmediği yönünde yorumlandı. Baskının Koç Holding’e faturası ise Borsa’da işlem gören hisselerin 2,5 milyar TL değer kaybetmesi oldu. Hal böyle olunca Koç Holding, belki de tarihinin en “ilginç” krizlerinden birinin içinde buldu kendini. Bu süreç devam ederken kimileri “Ortada bir kriz olmadığını”, kimileri “Koç Holding’in tarihindeki en büyük krizle karşı karşıya olduğunu”, kimileriyse “Hükümetin Koç Grubu’nu bitirmek için planlar yaptığını” iddia etti. Her ne kadar görüşler muhtelif olsa da biz konunun iletişim boyutunu ele aldık ve bu süreçte Koç Holding’in yürüttüğü iletişim stratejisini masaya yatırdık.

Divan Otel’in haber yansımaları arttı

Dilerseniz marka ve iletişim danışmanlarının Koç Holding’in kriz yönetimi değerlendirmelerine geçmeden önce, holdingin Gezi olaylarının başladığı dönemden günümüze kadar geçen sürede medya yansımalarına ve reklam yatırımlarına göz atalım… Medya Takip Merkezi’nin verilerine göre, 01 Haziran-15 Temmuz 2013 tarihleri arasında Koç Holding ve grup şirketlerinin gazete ve dergilerde toplam 6 bin 119 haber yansıması bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017